+371 672 01 047 reg@arsdentalclinic.lv

Diagnostiskā radioloģija

Medicīnas centra ARS Diagnostikas klīnikas Radioloģijas nodaļā darbu sācis moderns jaunpienācējs – Planmeca ProMax MID 3D rentgena aparāts, kas veic līdz šim nepieredzētas kvalitātes zobu, ausu, kakla, deguna u.c. galvaskausa kaulu un mīksto audu radioloģiskos 3 dimensiālos izmeklējumus.

Augstvērtīgas sejas anatomisko struktūru vizualizācijas iespējas

Planmeca ProMax 3D MID ir pirmā iekārta pasaulē, kas, veicot vienu uzņēmumu, apvieno trīs dažādus 3D datu iegūšanas veidus:

 • konusveida staru tomogrāfiju,
 • trīsdimensiālu sejas foto
 • 3D dentālo modeļu skeneri.

Tā ir specifiska un precīza attēla iegūšanas iespēja, kas atvieglo izmeklēšanu un turpmāko ārstēšanu zobārstniecībā, plastiskajā ķirurģijā, miega terapijā un LOR praksē.

Svarīgi:

izmeklējumam ir daudz mazāka apstarojuma deva, nekā, piemēram, datortomogrāfijai. Iekārta atbilstoši pacienta vecumam, individuālām anatomiskajām īpatnībām un lokalizācijai pielāgo vismazāko optimālo devu, lai sasniegtu visaugstākās kvalitātes attēlu perfektai diagnostikai un ārstniecības plānošanai.

Pielietojums praksē:

 • Panorāmas rentgenuzņēmums SmartPan

Ar vienu izmeklējumu iegūst panorāmas attēlu, kurā redzams viss augšžoklis, apakšžoklis, zobi, daļa sinusu un apakšžokļa labā un kreisā locītava (TMG angl.). Tas ļauj precīzi novērtēt žokļa kaulu un zobu stāvokli, prognozēt iespējamos iekaisumus, plānot ārstēšanu, ķirurģiju, zobu rekonstrukciju un protezēšanu. Panorāmas režīmā iekārta, veicot vienu rotāciju, veic 10 dažādus uzņēmumus. Programmatūra pati atlasa labāko attēlu, turklāt kombinē skaidrākos, vislabāk saskatāmos kadrus – visaugstvērtīgākajai diagnostikai.

Panomaras_rtg

Panorāmas rentgenogrammas iegūšanai.
www.arsdentalclinic.lv

 • 3D tomogrāfija secīgai stomatoloģisko implantu plānošanai

Izmeklējums sniedz precīzu 3 dimensionālu informāciju par žokļu kaulu anatomisko struktūru, stiprību un iespējamām izmaiņām. Tas būtiski atvieglo secīgu zobu implantu plānošanu, kā arī to izvēli. Piemēram, ja zobs kādu laiku nav bijis, iespējams, žokļa kaulā ir notikušas anatomiskas izmaiņas, un ir jānoprecizē, vai kaulā ir pietiekami daudz vietas, kur ieskrūvēt implantu.

Implanti

Stomatoloģisko implantu plānošana.
www.arsdentalclinic.lv

Implanti_2

Stomatoloģisko implantu plānošana.
www.arsdentalclinic.lv

 • 3D LOR izmeklējumi

Iekārtas programmatūra nodrošina arī LOR vajadzības – ausu, kakla, deguna izmeklējumus gan pieaugušajiem, gan bērniem. Ar to var viegli diagnosticēt vidusauss, deguna blakusdobumu u.c. iekaisumus, jo 3D ļauj virtuāli izpētīt katru eju, apskatīt un izpētīt katru sīkāko detaļu, izgrozīt, sašķelt utt. Iekārta ir labi piemērota neskaidru elpošanas traucējumu izmeklēšanai, piemēram, ja trūkst elpa, streiko sirds vai ir apgrūtināta elpošana slodzes laikā, var ātri precizēt, ko rada kāda anatomiska īpatnība, piemēram, deguna starpsienas nobīde vai deguna blakusdobumu iekaisums, turklāt var novērtēt iekaisuma attīstības pakāpi.

3/D LOR izmeklējumiem.

3/D LOR izmeklējumiem.
www.arsdentalclinic.lv

 • Sejas mīksto audu 3D vizualizācija

Šo izmeklējumu veic, ja tiek plānota sejas žokļu ķirurģijas un  sejas plastiskās ķirurģijas operācija, kas varētu mainīt sejas pantus, kā arī pirms ortodontiskās ārstēšanas, plašas zobu implantēšanas u.c ķirurģiskām vai stomatoloģiskām manipulācijām, kas izmaina sejas vizuālo apjomu.

ProFace ir unikāls sejas mīksto audu 3D uzņēmums, ko pārsvarā izmanto sejas žokļu ķirurģijā, jo tas labi parāda ne tikai kaulus, bet arī mīkstos audus. Ja operācijā maina sejas žokļu stāvokli, piemēram, ja nepieciešams iztaisnot šķību žokli, taisa uzņēmumu pirms un pēc operācijas. Tad var abus attēlus saslāņot kopā un redzēt, kas un kā ir mainījies. Tāpat arī ortodontijā, koriģējot nepareizu sakodienu, ir svarīgi novērtēt rezultātu, jo cilvēks pats ātri pierod pie sava jaunā izskata, un lāgā neatceras, kā izskatījies iepriekš.

Planmeca ProMax

Ekskluzīva 3D sejas vizualizācijas Planmeca ProFace.
www.arsdentalclinic.lv

 • 3D zobu nospieduma vai ģipša modeļa skenējums

Nereti mūsdienās stomatologi un zobu tehniķi protezēšanai izvēlas ar CAD/CAM sistēmu aprīkotu zobu tehnisko laboratoriju pakalpojumus. Lai ātri un precīzi varētu veikt pacientu zobu nospiedumu datu apmaiņu  ar attālinātām zobtehniskām laboratorijām, 3D printēšanas vai protezēšanas un implantēšanas detaļu ražotājiem, ir svarīgi ātri un precīzi nosūtīt pacienta zobu nospieduma datus tālākai apstrādei. Šāda unikāla tehnoloģija pieļauj iegūtajiem datiem dažu sekunžu laikā tikt nosūtītiem kaut uz vistālāko vietu pasaulē.

3x3D=CBCT+ProFace+nospieduma skenējums

3x3D=CBCT+ProFace+nospieduma skenējums
www.arsdentalclinic.lv

Lielie plusi: Iekārta ir labi pielāgota katrai diagnostikas nepieciešamībai, jo var iegūt izsmeļošu informāciju gan kopumā, gan sīki izanalizēt katru detaļu.

LABĀ ZIŅA: pacientam nekad nav jātaisa atkārtots rentgens, kā agrāk, ja bilde nebija izdevusies. Rentgens ir digitāls, ja to vienreiz uzņem, programma to ļauj modulēt: pastiprināt, pagrozīt, pievilkt tuvāk utt.

Zināšanai:

 • Šāda līmeņa aparāts ir vienīgais Latvijā, tam nav pat līdzvērtīgu.
 • Izmeklējums nerada nekādas neērtības, tas ilgst ne vairāk kā 20 – 30 sekundes. Tas ir piemērots un draudzīgs arī tiem, kas sirgst ar klaustrofobiju.
 • Datus pacients saņem uz CD nesēja, lai pats varētu konsultēties ar vairākiem speciālistiem.

Rentgena izmeklējumus ar Planmeca ProMax 3D MID veic pēc iepriekšēja pieraksta:

 • pirmdienās  pl. 13:30 – 15:00;
 • ceturtdienās  pl. 13:30 – 15:00.
 • izmeklējumus veic  Rīgā, Skolas ielā 5, Medicīnas centra ARS Rentgena nodaļā – 1. stāvā;
 • izmeklējumam pieteikties pa tālruņiem: 672 01 007 vai 672 01 008.

Cenas 3D izmeklējumiem ar Planmeca ProMax 3D MID